جلسه آنلاین روز قدس

مرضیه هاشمی در جمع دانش آموزان اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان استان فارس: هم اکنون اسرائیل یک مشکل براى تمام دنیا محسوب می شود.

سرکار خانم مرضیه هاشمی، مستند ساز و مجری شبکه خبری پرس تی وی در جمع بیش از ۱۸۰ نفر ازدانش آموزان انجمنی اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان استان فارس گفت:چندین مرتبه سازمان ملل متحد اسرائیل را محکوم کرد اما آخرش چه اتفاقی افتاد; فرق اصلى قضیه فلسطین همان شروعش، و افزایش حرکت هاى غیر قانونى اسراییل می باشد.

وی گفت: بعد از جنگ جهانى اول که امپراطورى عثمانى پیروز آن نشدند، انگلیس ها که پیروز این جنگ شده بودند تصمیم به اداره کشور های بازنده جنگ گرفتند.

هاشمی ادامه داد: فلسطین قرار بود یک اداره موقت مانند بلژیک و آلمان داشته باشد، اما انگلیس قول بهتشکیل یک کشور مستقل را به صهیونیست ها داد و بعد از سال ١٩١٧ میلادی تا جنگ جهانى دوم بود که جمعیت یهودى ها در منطقه رو به افزایش رفت.

وی افزود: شاید حدود ۵ درصد یهودى در سال ١٩١٧ در آن منطقه زندگى میکردند که تعاملاتی را هم با مسلمان ها داشتندکه بعد از جنگ جهانی دوم فعالیت آن ها افزایش یافت.

مستند ساز پرس تی ویگفت: در سال ١٩۴٨و طی یک شب بین هفتصد تا هشتصد هزار فلسطینى مجبور به ترک کشورشان شدند و در حالی که حق انتخاب نداشتند یا باید کشته میشدند یا از سرزمین های خود خارج می گشتند.

مرضیه هاشمی با تاکید بر این نکته که اسرائیل هم اکنون یک مشکل براى تمام دنیا محسوب می شود،بیان داشت:وقتى اسرائیلی ها بمب هسته اى را دارند که البته آن را انکار میکنند، درمناطق مختلفدست به خرابکاری و جنگ افروزی می زنند، با داعش و جبهه النصره همکارى میکردند کهحتى نیروهاى النصره در زمان زخمى شدن جهت درمان به اسرائیل سفر می کردند! در فضاى تروریست سایبرى هم دائم در حال فعالیت از جمله در ایران هستند و همین مسائل باعث شد که بنده به دوستان اروپایی خود بگوییم که شما بیشتر از همه باید نگران اسرائیل باشید.

وی ادامه داد:  فراموش نکنید که دیدگاه صهیونسیتى این است که که فکر میکنند از همه بهترند و به همین دلیل هیچ حد و حدودى از نظر خشونت ندارند.

وی با تاکید بر نشان دادن وجهه خوب از خود در رسانه ها توسط صهیونیست ها گفت: صهیوینست ها در حال کنترل هالیوودهستند تا با اعمال نفوذ بتوانند مانع انتشار خشونت های خود شوند.

هاشمی افزود: از جمله فعالیت های ناجوانمردانه صهیونیست این بود که می گویند قرار بر بمب باران است، اما تنها ۵ دقیقه قبل از عملیات خود اعلام میکنند و باعث کشته شدن تعداد زیادی از مردم مظلوم فلسطین و کودکان در نصف شب ها شده اند.

مستند ساز پرس تی وی در پاسخ به سوال شمادر زمان مسلمان شدنتان چه رویکردی را با مسئله قدس داشتید، گفت:قبل از مسلمان شدن یک اطلاعات کلى داشتم، اما وقتى مسلمان شدم اطلاعات بیشترى را بدست آوردم، جرقه اول براى مسلمان شدن من، همان پیروزى انقلاب اسلامی بود، امام برای من از ارزش بسیار بالایی برخوردار است، ما در آمریکا تظاهرات انجام میدادیم، امریکاى آن زمان خیلى متفاوتبا زمان حال بود، هم اکنون خفقان در جامعه آمریکا حکم فرماست، ما روز قدس در کشور آمریکا تظاهرات داشتیم، درسانفرانسیسکو تظاهرات برگزار میکردیم و برخی افراد دو روز را  برای رسیدن به این تظاهرات طی میکردند، جمعیتی بالغ بر پانصد تا ششصد نفر.

مرضیه هاشمی با تاکید بر تاثیرات راهپیمایی روز قدس در ایران، در فضای بین المللی گفت: ایران مرکز حزب مقاومت است و امید کسانى که این دیدگاه مقاومت را دارند، اگر حضرت امام(ره) انتخاب حکیمانه روز قدس را انجام نمیدادند قطعا فلسطین فراموش میشد. این روز قدس، یک پیغام براى تمام دنیاست که ما میدانیم چه اتفاقاتی در حال رخ دادن است و در مقابل ظلم ایستاده ایم.

وی با بیان تاثیر راهپیمایی روز قدس در دنیا افزود: در حال حاضر در ٢٧  ایالت از ۵٠  ایالت، مردم امریکا حق بیان انزجار از سیاست های خصمانه اسرائیل و تحریم کالا های اسرائیلی را ندارند، در سرزمین های اشغالی، ۸۵درصد آب سرزمین دست اسرائیلى هاست و باعث کیفیت بسیار پایین آب در غزه شده است که اگر روز قدس نبود معلوم نمیشد که چه اتفاقای و جنایات بیشتری رخ میداد.

وی ادامه داد: وقتى سید حسن نصر الله میتواندمستقیم بگوید که اگر اسرائیل فلان کار راانجام دهد ما پاسخ میدهیم،  این قدرت مقابل با ظلماز جمله تاثیرات انقلاب ایران است.

هاشمی گفت: حتىدر دانشگاه هاروارد وقتى دانشجوها اعتراضى را مبنی بر اقدامات ظالمانه اسرائیلی ها میکردند یا در جلسه سخنرانى حامیان صهیونیست ها حاضر نمی شدند، دانشگاه با آن ها برخورد میکرد.مردم امریکا در همین جریان کرونا ماسک نداشتند، و دولت امریکا همزمان با این وضعیت براى اسرائیل ماسک ارسال کرد، که همین اقدامات باعث بیدار شدن مردم آمریکا شده است.

مجری شبکه پرس تی وی در پاسخ به سوال چرا با وجود مشکلات در کشور، باید از فلسطین حمایت کنیم، گفت:این حمایت برای خودمان میباشد، چون امنیت یک موضوع منطقه اى هست، مثل قضیه ى داعش که هدف اصلی آن ها ایران بود. البته نتوانستند و در سوریه متوقف شدند. وظیفه ى ما از نظر شرعى و انسانیت نیزاین است که از فلسطین دفاع کنیم اما به نفع خودمان هم می باشد. این به نفع همه ما است، و باید در نظر داشت که وظیفه ى دینى و انسان بودن از همه لحاظ مهم تر است.

ویدر خصوص مسلمان شدن خود افزود:درباره دین اسلام، هنوز اشهد نگفته بودم که یک اتفاق پیش آمد، در جنوب لبنان، صهیوینیست هادر اردوگاه فلسطینیان در جنوب لبنان بودند، که در یک روز و به یک باره دست به کشتار بسیار زیاد مردم مظلوم در آن منطقه نمودند.

مستند ساز پرس تی وی در خصوص وظیفه دانش آموزان و نوجوان ها در خصوص روز قدس گفت: دانش آموزان باصحبت با افراد مطلع و آگاه از مسائل، کسب اطلاعات کنند و آگاهی خود را افزایش دهند، همچنین، حرکت BDS (تحریم کالاى اسراییلی)، در جهت نخریدن، وارد نشدن کالا و در صورت مشاهده اقدام به اطلاع رسانی را پیگیری کنند.

 وی با تاکید بر فعالیت دائم دشمن در مسیر انحراف نوجوان ها از انقلاب گفت: دشمن نفوذش خیلى قوی است،  حتى برخی  پیام هایی که ما بدون دقت انتشار می دهیم تولید شده توسط اسرائیلی هاست،هوشیار باشید، بدانید که همه مارا زیر نظر گذاشته اندو دائم در تلاش برای انحراف نوجوان ها از این انقلاب شکوهمند اسلامی هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این معادله را حل کنید ;) *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن