سلسله مباحث مجازی

🔹به گزارش روابط عمومی اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان استان فارس دکتر جلالی در نشست فضای مجازی و سواد رسانه توانمند سازی شبکه پشتیبان اتحادیه استان فارس گفت: مباحث فضای مجازی در سه سطح ارائه می شود: ۱.مباحث راهبردی فضای مجازی ۲.مباحث تاکتیکی(روشی که فرد در فضای مجازی فعالیت میکند)۳.مباحث تکنیکی

وی با اشاره به عملیات روانی در رسانه با محوریت نبردی برای تسخیر قلب ها و ذهنها ادامه داد: راهبرد برای موفقیت در جنگ اقتصادی، فرهنگی و… عملیات روانی است که مهم ترین وسیله آن فضای مجازی است.

رئیس شورای مرکزی اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان افزود: ما باید بتوانیم مدیریت حب و بغض و شک و یقین انجام دهیم، مانند نشان دادن جنایات آمریکا در کنار پیشرفتهایش و کارنامه سیاه پهلوی و اسناد لانه جاسوسی.

جلالی با اشاره به جمله مقام معظم رهبری(مدظله) مبنی براینکه “فضای مجازی ابزاری است برای زدن در دهن دشمن” گفت: تمام مشکلات ما بدلیل عدم آشنایی با منظومه راهبردی حضرت آقا در حوزه فضای مجازی است‌.آقا بارها فرموده اند: در “فضای مجازی که زمین دشمن است باید اثرگذار باشید نه اثرپذیر”.

وی افزود: قرار نیست به دانش آموزان دیکته کنیم که مثلا فلان هشتگ را در فضای مجازی بزن، دانش آموزان باید آموزش ببینند بعد خود تبدیل به کنشگر واقعی در این فضا شود.

رئیس سابق سازمان فضای مجازی سراج کرمان گفت: در فضای مجازی که زمین بازی دشمن است باید رویکرد دفاع نامتقارن را در پیش بگیریم.

رئیس شورای مرکزی اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان کشور اشاره کرد: تازمانی که شبکه ملی اطلاعات نداریم نمیتوانیم زمین خودمان را داشته باشیم و باید در زمین دشمن با قاعده خودمان یعنی مدیریت فضای مجازی و شناخت عملیات روانی، عمل کنیم، این هنر است و برای این کار باید تکنیک ها و تاکتیک ها را یاد بگیریم.

ایشان بیان داشتند: برای رساندن پیام غیر مستقیم باید از هنر و ابتکار استفاده کنیم.

جلالی در پایان تاکید کرد: امروزه هر کنشگر فضای مجازی به اندازه یک موشک بالستیک برای آمریکا اهمیت دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این معادله را حل کنید ;) *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن